Rabia Naz’ın kıyafetlerinde lastik izi bulundu

Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan kızının ölümüne dair yeni bir belge paylaştı. Vatan, Rabia Naz’ın elbisesinde araç izine rastlandığını duyurdu.

Giresun’un Eynesil ilçesinde 12 Nisan 2018’de hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan soruşturması ile ilgili yeni bir gelişme ortaya çıktı. Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan Cuma günü, gizliliğin kaldırılmasının ardından incelemeye devam ettiğini belirttiği dosyada bulduğu bir raporu paylaştı.

Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü tarafından hazırlanan söz konusu uzmanlık raporunda, Rabia Naz Vatan’ın olay günü giydiği kıyafetlerdeki bazı izlerin, “araç lastik izi olabileceği” belirtiliyor. 7 Ağustos tarihli raporda, “Okul üniforması ile pantolonda bulunan kırışıklıklar ve katlanma izlerinin bulunduğu bölgelerin VSC 6000 HS inceleme cihazında morötesi (UV) ışık kaynakları kullanılarak detaylı incelendiği” belirtiliyor.

şaban vatan Rabia Nazın Babasi@VatanSaban

Şimdi bana bunu açıklayın yetkililer Giresun başsavcısı Abdurrahim Alan. Dosyanın savcisi Emine öVe müfettişler. Resmen elbisede araç izine raslanmis. Ve elbise temizlenmiş olmasına rağmen izine rastlanmiş . Hani araçla hiçbir olasılık dahi yoktu Araç Deyince inkar basliyordu

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle
3.391 kişi bunun hakkında konuşuyor

“İncelemede sağ kol ve sağ bacak bölgesinde kavisli ve belli desenler içeren izlerin bulunduğu, söz konusu izlerin kıyafetin lifli yapısının içine nüfuz ettiğinden okul üniforması ile pantolon üzerinde oluşan izlerin baskı sonucu oluştuğu kanaatine varılmıştır” sonucu yer alıyor.

Söz konusu rapor şöyle devam ediyor:

Okul üniforması ile pantolon üzerinde oluşan izlerin yukarıda saymış olduğumuz bulgular ile beraber muhakeme edildiğinde, söz konusu izlerin araç lastik izi olabileceği değerlendirilmiştir.

Konu ile ilgili DW Türkçe’ye konuşan Şaban Vatan, kendi yaptığı incelemeler doğrultusunda, kızının öldürüldüğü iddiasını destekleyen belgeler olduğunu söyledi. Vatan “Son gelişmede bu kadar dosyanın içinde gece yarısı sabaha karşı yaptığım gelişmede buyurun Rabia Naz’ın elbisesinde evet inceleme yapılmış 1 yıl sonra ve bu inceleme sonucunda görüyoruz ki araba lastik araç lastik izi geçmiş” şeklinde konuştu.