Salda Gölü’ne Millet Bahçesi: Konteynerlar getirildi, çalışmalar başladı

Burdur’da bulunan Salda Gölü’ne yapılması planlanan Millet Bahçesi’nin çalışmalarına başlandı, Salda Gölü talana açıldı

Yaşam savunucularının yok edilmemesi için mücadele ettiği Burdur’daki Salda Gölü’nde yapılması planlanan 300 bin metrekarelik Millet Bahçesi için çalışmalara başlandı. İhaleyi alan şirket tarafından Salda Gölü çevresine konteynerlar getirildi, beyaz çizgilerle bazı alanlar belirlendi.

BirGün’de yer alan habere göre, geçen Şubat ayında Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nü ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakan Murat Kurum, Millet Bahçesi projesine başlanacağını duyurmuştu.

Salda Gölü’ne ‘Millet Bahçesi’ yapılması kararına tepki: #Saldayadokunma

Konuya ilişkin konuşan Salda Gölüme Dokunma Platformu Sözcüsü Gazi Osman Şakar, “Salda Gölü kapalı bir havza. İçeride pisliği toplayabiliyor, ancak dışarı deşarj edemiyor. Bizim amacımız burada Salda’nın doğal güzelliğini korumak. İktidar her yere para hırsıyla bakıyor. Bu yüzden Salda Gölü’ne de yok etmek istiyorlar. Biz bölgenin doğal güzelliğini korumak için elimizden geleni yapacağız. Proje defalarca değiştirildi, şirket ihaleyi aldıktan sonra da değişti. Şirket bile orada ne yapacağını bilmiyor” ifadelerini kullandı.