Salgın Vakıfların Propaganda Malzemesi Haline Getirildi!

Salgın günlerinde halka ulaştırılan yardımları soruşturma konusu yapan ve engelleyen AKP’nin halka ulaşacak yardımları kendi tekeline alma ısrarı her geçen gün apaçık ortaya çıkıyor.

İstanbul’da önce AKP’li Çekmeköy Belediyesi, sonra da Güngören Belediyesi’nin halka giden yardımları kendi ceplerini doldurmak üzerine kullandığı ortaya çıktı.

Sol’un haberine göre; AKP’li Çekmeköy Belediyesi’nin yaklaşık bir milyonluk iki ayrı “yardım ihalesini” Vahdet Erdoğan’ın ortağı olduğu firmalar aldı. AKP Çekmeköy İlçe Başkanlığı’nın eski yöneticilerinden olan Erdoğan, şu an Türk Kızılayı İstanbul Şube yönetiminde yer alıyor.

”AKP ihale açıyor, ihaleyi yandaş Kızılay yöneticisine veriyor”

AKP’li bir diğer belediye Güngören’den de benzer bir haber gündeme geldi. Güngören Belediyesi’nin 2 milyon liralık yardım paketi ihalesini uzun yıllar AKP’de ilçe yöneticiliği yapan bir isim olan Ayhan Balcı aldı. Balcı da tıpkı diğer ihalede olduğu gibi bir Kızılay yöneticisi. Kızılay Zeytinburnu Şubesi’nin başkanı olan Balcı’nın halka ulaştırılacak yardımların ihalesini alan şirkette olması dikkat çekti.

İşin ilginç bir diğer noktası ise Kızılay üyelerinin “Vefa Destek Grupları” aracılığıyla söz konusu yardımları da dağıtması. AKP bir ihale açıyor, ihaleyi yandaş bir Kızılay yöneticisine veriyor, Kızılay üyeleri de kimi tarikat ve yandaş vakıflarla birlikte bu yardımların “halka” ulaşmasını “gönüllü olarak” sağlıyor.