Salihli Çevre Derneği: “Sanko gidecek halk kazanacak”

Manisa’nın Salihli İlçesi’nin Hacıbektaşlı Mahallesi’nde başlatılan JES çalışmasına direnen köylülerin gözaltına alınmasına ve bölgeye jandarma yığılmasına karşı Salihli Çevre Derneği basın açıklaması gerçekleştirdi

Manisa’nın Salihli İlçesi’nin Hacıbektaşlı Mahallesi’nde ÇED sürecine başvurmadan başlatılan Jeotermal Elektrik Santrali (JES) için bölgeye jandarma yığılmasına ve JES’e direnen köylülerin gözaltına alınmasına karşı Salihli Çevre Derneği tarafından basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasını Salihli Çevre Derneği Başkan Yardımcısı Aygül Uysal okudu. Dün saat 18.00’da Salihli Demokrasi Meydanı’nda okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Sermayenin ve faşizmin doğaya ve insana dönük saldırısı karşısında eşit, özgür, demokratik bir ülkeyi birlikte kurabileceğimiz inancında omuz omuza duranlar hoşgeldiniz. İnsana ve yaşama dair her şeyi metalaştıran, sermayeleştiren, kar elde etme aracı haline getiren, kamusal varlıklarımıza zorla el koyan; emperyalist, kapitalist sistemin bekçisi şirketlerin ülkemizde yarattığı bir kötülüğe karşı durmaya çalışıyoruz.

Basın açıklamasına TURÇEP, YaşamDer, AYÇEP, EGEÇEP, Sarıgöl Ziraat Odası ve Çevre Derneği, EGEÇEP, Halkevleri Eş Genel Başkanı  Dilşat Aktaş ve son aylarda çevre mücadelesinde örgütlenme çalışmaları içinde olan Akhisar Çevre Gönüllüleri ile CHP ve HDP milletvekilleri de katıldı.