SES Eskişehir Şubesinden sağlık emekçileri ile dayanışma kampanyası

SES Eskişehir Şubesi salgınla ön saflarda mücadele eden sağlık emekçilerine yazarlardan mektupların da yer aldığı; kitap, sabun ve kolonya bulunan paketler hediye edecek

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eskişehir Şubesi, koronavirüs ile mücadelede ön saflarda yer alan sağlık emekçileri ile dayanışmak için dayanışma etkinliği düzenledi. “SES’Lİ DAYANIŞMA” adıyla gerçekleştirilen dayanışma ve moral etkinliğinde şube yönetimi, tüm üyelerine kitap, sabun ve kolonya bulunan paketler hediye edecek.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan SES Eskişehir Şube Başkanı Dr. Birtürk Özkavak, Kovid-19 salgınına karşı verilen mücadelenin ön saflarında hayatlarını, geleceklerini hiçe sayarak, her an hastalığı yakınlarına bulaştırma korkusuyla yaşayan sağlık emekçilerinin olduğuna dikkat çekti. Binlerce sağlık emekçisinin hastalığa yakalandığını belirten Özkavak, ne yazık ki onlarca sağlık emekçisinin de hayatını kaybettiğini söyledi.

“Onlar, topluma karşı görevlerini en iyi şekilde yapmak ve ettikleri yemine bağlı kalmak istiyorlar. Şiddete maruz kalmadan, ötelenmeden, örselenmeden, kısaca “yaşatmak için yaşamak” istiyorlar. Ama ne yazık ki onların bu özverisine verilen yanıt; göstermelik alkışlar, adaletsizlik ve liyakatsizlik olarak sürüyor” diyen Özkavak, sendika olarak bu süreçte en önemli görevlerinin sağlık ve sosyal hizmet emekçileriyle dayanışmak, yardımlaşmak ve onların SES’leri olmak olduğunu vurguladı.

“SES”li dayanışma

Bu amaçla “SES’Lİ DAYANIŞMA” adıyla bir dayanışma ve moral etkinliği düzenlediklerini ifade eden Ökavak, “Eskişehir’in çok değerli yazar, şair ve yayıncı dostlarımızın katkısı ve rehberliğinde yola çıktık. İlimizdeki hastaneler, aile sağlığı merkezleri ve diğer tüm sağlık kurumlarındaki üyelerimize, ülkemizin çeşitli illerinde yaşayan yazar ve şair dostlarımızdan, isimsiz kahramanlarımıza hitaben yazılmış birer mektup göndermelerini rica ettik. Sağ olsunlar birçoğu mektuplarıyla beraber kitap bağışında da bulundu. Mektuplarla beraber kitap, kolonya ve sabundan oluşan bir set hazırlayarak tüm üyelerimize dağıtmaya başlıyoruz” dedi.

Bir kez daha dayanışmanın, birlikte mücadele etmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen Özkavak, “Salgında gösterdikleri özverili çabaya şükranlarımızı sunacağız. Mayıs ayının ortalarına kadar sürecek olan dayanışma etkinliğimize katılan ve katılacak olan tüm dostlarımıza; tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçileri adına teşekkür ediyoruz. Bir an önce sağlıklı günlere kavuşmak umuduyla” diye konuştu.