Taksim Dayanışması’ndan 11 Şubat Salı günü yapılacak basın toplantısına çağrı

Taksim Dayanışması, Gezi Direnişi’nin yargılanmaya çalışıldığı davada gelinen son aşama ile ilgili 11 Şubat Salı günü bir basın toplantısı düzenleyecek.

Osman Kavala’nın tutuklu, Taksim Dayanışması’ndan Mücella Yapıcı, Can Atalay ve Tayfun Kahraman ile birlikte toplam 15 kişinin tutuksuz yargılandığı Gezi Direnişi davasında, 18 Şubat’ta yapılacak duruşma öncesinde savcının hazırladığı mütalaa  basına yansımıştı.

Savcının Taksim Dayanışması’ndan Mücella Yapıcı ile birlikte, Osman Kavala ve Yiğit Aksakoğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet cezası isterken, yine Taksim Dayanışması’ndan Av. Şerafettin Can Atalay ve şehir plancısı Tayfun Kahraman ile birlikte, Çiğdem Mater Utku, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Yiğit Ali Ekmekçi için ise, ‘yardım suçu’ndan 15 yıla kadar hapsini istemişti.

Aynı davada yargılanan ancak yurtdışında bulunan Ayşe Pınar Alabora, Can Dündar, Gökçe Yılmaz, Handan Meltem Arıkan, Hanzade Hikmet Germiyanoğlu, Memet Ali Alabora ve İnanç Ekmekçi’nin ise dosyadan ayrılmalarını istemişti.

Basın toplantısı, 11 Şubat Salı günü, saat: 11:00’da,TMMOB Mimarlar Odası Büyükkent Şubesi Karaköy binasında gerçekleşecek.