TBB başkanının Metin Feyzioğlu olduğu ülkeye bu yakışır… Hukuk fakültesine veteriner dekan

Çeşitli üniversitelere bağlı olarak eğitim veren 67 hukuk fakültesinin dekanlarının bazıları kamu yönetimi bazılar ilahiyat kökenli. Elbette en dikkat çekici olan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı

Türkiye’de hukuk eğitimi veren 67 hukuk fakültesi var. Ancak 67 hukuk fakültesinden 19’unun dekanı hukukçu değil. En dikkat çeken ise Abant İzzet Baysal Üniversitesi dekanlığına atanan veteriner Mustafa Alişarlı…

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan’ın haberine göre, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı da aynı üniversitenin hukuk fakültesi dekanlığına vekaleten atandı. 2013 yılında AKP Terme Belediye başkan aday adayı olan Alişarlı, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun olmuştu.

Rize’deki Recep Tayyip Erdoğan, Isparta’daki Süleyman Demirel, Trabzon ve Yalova üniversiteleri hukuk fakültesi dekanları da ilahiyat profesörlerinden seçildi. Hukuk fakültesi dekanları arasında, çalışma ekonomisi, kamu yönetimi, işletme, siyaset bilimi, Fransız dili, ziraat, iktisat ve kimya profesörü de var. Anayasa Hukuku Profesörü Kemal Gözler, “19 üniversitenin hukuk fakültelerinde hukukçu olmayan dekanlar var. İçlerinde en büyük grubu ilahiyatçılar oluşturuyor. Kendisi hukuk fakültesi mezunu olmayan bir hocanın verdiği hukuk eğitiminden ne hayır gelir?” dedi.

2014 yılında da Ankara Hayvanat Bahçesi Müdürü Mustafa Sancar, TÜBİTAK’ın önemli birimlerinden ULAKBİM’e (Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi) müdür yardımcısı olarak atanmıştı. Sancar, 2011 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı çalışıyordu. Sancar halen ULAKBİM Cahit Arf Bilgi Merkezi Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Kaynak: Gazete Duvar