Tecavüz, darp ve cinsel istismara tutuklama yok!

Üç ayrı kadına darp, tecavüz ve çocuğa yönelik cinsel istismar suçlarını işleyen Davut Kahraman’ın yargılandığı davada mahkeme heyeti 3 suçtan toplam 8 yıl 11 ay hapis cezası verirken, sanık hakkında tutuklama kararı verilmedi.

Manisa’nın Turgutlu ilçesine bağlı Ergenekon Mahallesi’nde 7 Aralık 2016 tarihinde akşam saatlerinde, evinin yakınındaki Osman Gazi Parkı’na spor yapmaya giden ve 4 aylık hamile olan Ebru Tireli’yi darbeden Davut Kahraman’ın yargılandığı davanın 4’üncü karar duruşması Turgutlu 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmada sanıkların avukatları hazır bulunurken, sanık Kahraman katılmadı. Duruşma kimlik tespitinin ardından başladı. Avukatların beyanları alındıktan sonra karar veren mahkeme heyeti Kahraman’a Neslihan Ç.’ye cinsel saldırıdan 3 yıl, hakaretten 7 ay, 14 yaşındaki Y.Ş.A.’ya basit cinsel istismardan da 4 yıl olmak üzere toplam 7 yıl 7 ay hapis cezası verdi. Ayrıca Kahraman’a, Tireli’ye hakaretten 7 ay, silah sayılan ayakkabı ile darp ettiği gerekçesiyle de 9 ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme Kahraman’ın cezasında da herhangi bir indirime gitmedi. 3 suçtan toplam 8 yıl 11 ay hapis cezası alan Kahraman için tutuklama kararı verilmedi.

Kaynak: Yeni Yaşam