Türk-İş Başkanı mikrofonu açık unuttu: Uzasa işi karıştıracağız

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk arasındaki konuşmalar açık kalan mikrofon sayesinde ortaya çıktı.

Yaklaşık 200 bin işçinin beklediği toplu iş sözleşmesi için masaya oturan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk arasındaki konuşmalar açık kalan mikrofona yansıdı.

Toplu iş sözleşmesi öncesi hükümeti ‘grev açıklamalarıyla uyaran Atalay’ın aksi ifadeleri tepkilere neden oldu.

Kamu emekçilerinin umut bağladığı Türk-İş Başkanı Atalay, kamu işçilerinin zam teklifine attığı imzayı, “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” sözleriyle açıkladı.

 

UMUT-SEN@Umut_Sendikasi

BİZ HESABI KAPATMADIK ‼️| Türk-İş Başkanı Ergün Atalay kendi ağzıyla milyonlarca kamu işçisinin kaderini nasıl oldu bittiye getirdiğini anlatıyor. “Uzasa işi karıştıracağız, en azından kapattım böyle.”

İşçilerin de sizin hesabınızı kapatmasına, işlerinizin karışmasına az kaldı!

Yerleştirilmiş video

100 kişi bunun hakkında konuşuyor
Dün yapılan anlaşmaya göre, ücreti 3 bin 500 TL’nin altındaki işçiye 150 TL iyileştirme, tüm işçilere bu yıl için yüzde 8 + yüzde 4, 2020 için yüzde 3 +  yüzde 3 ve enflasyon farkı oranında zam yapılacak

Türk-İş, en düşük ücretin 3 bin 500 liraya yükseltilmesini, tüm kamu işçilerine seyyanen brüt 300 lira zam, ilk altı ay yüzde 15, ikinci, üçüncü ve dördüncü altı aylarda enflasyon artı 3 puan refah talep ediyordu.