Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan: Küffara karşı şiddetli olacağız, Suriye’de olduğu gibi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cami cemaatine “Fetih Suresi”ni Türkçesi’ni aktararak, nüfusun büyük bölümü Müslüman olan Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik operasyonla ilgili olarak “Kendi aramızda merhametli olacağız. Küffara karşı da şiddetli olacağız. Suriye’de olduğu gibi” dedi. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cuma namazını kıldığı Çamlıca Camii’nde konuştu. Erdoğan’ın Cuma namazı gündeminde de Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik yapılan operasyon vardı.

Cuma namazının ardından camide okunan Fetih Suresi’nin Türkçesini aktaran Erdoğan, daha sonra cemaate şöyle seslendi: “Sevgili kardeşlerim öncelikle cumanız mübarek olsun. İshak Hoca’nın az önce okumuş olduğu Hadis-i Şerif’te küffara karşı şiddetli olmamızı Rabb’im bizlere emrediyor. O bizler kim? Muhammed ümmeti. Dolayısıyla kendi aramızda da merhametli olmamızı bize emrediyor. Kendi aramızda merhametli olacağız. Küffara karşı da şiddetli olacağız. Suriye’de olduğu gibi. İnşallah Suriye’de Rabb’im bizlere vadetti; ‘Nasrun minallahi ve fethun karib ve beşşiril mu’minin.’ Şu anda olduğu gördük. Görüyoruz. Ve Allah’ın izniyle göreceğiz. Bugün yurt dışından bazı devlet başkanlarıyla Dolmabahçe’de görüşmem var. Ben müsaadelerinizi istirham ederek o görüşmeye yetişeceğim. Allah razı olsun. Sağ olun, var olun. Cuma bayramınız mübarek olsun.”

Kaynak: M.A