Üniversite kantini AKP Gençlik Kolları’na tahsis edildi: Rektörlük “Haberimiz yoktu” dedi, öğrenciler boykotta

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, etkinlikler için kendilerine izin verilmeyen kantinin AKP Gençlik Kolları toplantısına tahsis edilmesini protesto amaçlı boykot başlattı

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, etkinlikler için kendilerine izin verilmeyen kantinin AKP Gençlik Kolları toplantısına tahsis edilmesini protesto amaçlı boykot başlattı.

Rektörlük ve dekanlığın AKP Gençlik Kolları toplantısından “haberdar değildik” açıklaması yaptığını belirten öğrenciler, İletişim Fakültesi Dekanı Erhan Eroğlu’nun kendilerine destek verdiğini söyledi.

Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonu protesto etmek için kantinde gazeteyi okuma etkinliğine izin verilmediğini, okul bünyesinde çıkarılan ‘Üniversiteli” gazetesinin kantinde dağıtılmasına izin verilmediğini hatırlatan öğrenciler, “Bizlere siyaset yaptırmayacağız” diyenler, AKP Gençlik Kolları toplantısından haberdar olmadığını söylüyor.”

Soruşturma açılana kadar boykota devam

Sendika.Org’a konuşan Mete Bulut, konuyla ilgili soruşturma başlatılana kadar boykota devam edeceklerini şöyle belirtti:

Taleplerimiz, kantin ihalesini alan şahıslara soruşturma başlatılması ve okulumuzun resmi hesabından AKP Eskişehir Gençlik Kolları’nın paylaştığı toplantı fotoğraflarını beğenildiği için özür mesajı yayımlanmasını istiyoruz. Ayrıca standımıza ilgi yoğun . Biz bu boykota okulumuz yönetimi özür dileyip, soruşturma başlatana kadar devam edeceğiz.

 

Kaynak: Sendika.org