Urfa’daki Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda patlama

Urfa’daki 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda patlama olduğu ihbarı üzerine bölgeye ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Milli Savunma Bakanlığı patlamanın hafif silah mühimmat deposunda yaşandığını açıkladı.

Şanlıurfa kent merkezindeki 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda saat 22.50 sıralarında patlama meydana geldi. Kentin hemen tamamında duyulan şiddetli patlamaların ardından ardından bölgeden dumanlar yükselmeye başladı. İhbarla olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin yaptığı açıklamada, olayın Tugay Komutanlığının içinde bulunduğu Yüzbaşı Ali Saip Kışlası’nda meydana geldiğini söyledi.

Patlamanın cephanelikte yaşandığını aktaran Erin, “Cephanelikte patlama meydana geldi. Cephaneliği korumakla görevli 5 personel yaralandı. Sağlık durumları iyi, bilinçleri açık” bilgisini verdi. Erin, konuyla ilgili inceleme başlatıldığını sözlerine ekledi. Daha sonra yapılan açıklamada, yaralı sayısı 14’e çıktı.

Patlamayla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı da (MSB) yazılı açıklama yaptı. Hafif silah mühimmat deposunda yaşanan patlamanın nedeninin henüz belirlenemediği aktarılan açıklamada, “Patlamada yaralanan personel hastaneye sevk edilmiş, çıkan yangın kontrol altına alınmış ve olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır” denildi.

Açıklamada, araştırma için kurulan inceleme heyetinin de çalışmalara başladığı ifade edildi.

Kaynak: Gazete Duvar