Üsküdar Belediyesi’ndeki yolsuzlukları ‘ihbarımdır’ diyerek anlattı

Üsküdar Belediyesi'ndeki yolsuzlukları ‘ihbarımdır’ diyerek anlattı
AKP’li Üsküdar Belediyesi’nde Gençlik Akademisi’nin kurucu müdürlüğünü yapan Veysel Kömürcü, belediyede yaşanan yolsuzlukları “ifadem ve ihbarımdır” diyerek anlattı.
AKP’li İstanbul Üsküdar Belediyesi’nde Gençlik Akademisi’nin kurucu müdürlüğünü yapan ve 8 yıl belediyede çalışan Veysel Kömürcü (41), işten çıkartıldıktan sonra 4 Kasım’da yeminli zabıt huzurunda belediyeye savunma verdi. Kömürcü, belediyede dönen yolsuzlukları “ifadem ve ihbarımdır” diyerek anlattı. Kömürcü, eğitim kurumları ile yapılan ihalelerden “ders karşılığıymış” gibi gösterilerek parçalar halinde naylon poşetlerde para alındığını, “kayıt parası” adı altında milyonlarca liranın makbuzsuz, kayıtsız, tutanaksız toplandığını ileri süren Kömürcü, “Ben bu işe gövdemi koydum. Her şeyin kayda girmesi adına metnin bir kopyasını evrak kayıttan geçirdim” dedi.

‘Belediye Başkanına Anlattım’

Birkaç kez Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile görüşerek yolsuzlukları anlattığını aktaran Kömürcü, başkanın kendisine “Babamın oğlu olsa affetmem” demesine rağmen bir sonucun çıkmadığını belirtti. Kömürcü, “Benden kimse kol kırılır yen içinde kalır dememi beklemesin” ifadesini kullandı.