Üsküdar Dayanışma Ağı : “Tencerelerimizi sadece kendimiz için değil, hepimiz için kaynatıyoruz”

Koronavirüs salgını sebebiyle mahalleliyle dayanışmak için kurulan Üsküdar Dayanışma Ağı  #YemeğiniPaylaş etiketiyle bir kampanya başlatmıştı. Bu kampanyanın amacı Üsküdar’daki öğrencilere, hastalara, yaşlılara, yemek yapma imkanı olmayanlara sıcak yemek ulaştırmak.

Üsküdarlılara #YemeğiniPaylaş diyen ÜDA, kampanyayı şu şekilde açıkladı:

“Yaşadığımız ekonomik sıkıntılara bir de koronavirüs salgınının zorlukları eklendi. Bu süreci biz Üsküdarlılar bir arada durarak aşımızı ekmeğimizi erzağımızı paylaşarak aşmayı umut ediyoruz. Üsküdar Dayanışma Ağı olarak #YemeğiniPaylaş diyoruz ve tencerelerimizi sadece kendimiz için değil, hepimiz için kaynatıyoruz. Siz de her öğününüzü bir konserve şişesi fazla pişirerek yemeğinizi komşularınızla paylaşabilir, bizimle iletişime geçerek hazırladığınız konserve yemeklerinizin birçok Üsküdarlı’ya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.”

İlk konserve dağıtımı Ahmediye Mahallesi’nde yapıldı

Çeşitli mahallelerden gönüllülerin hazırlamış olduğu konservelerin ilk dağıtımı 17 Nisan Cuma günü yapıldı. ÜDA, ilk konserve yemek dağıtımını Ahmediye Mahallesi’nde muhtarla birlikte belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı. Dayanışma ağından gönüllüler ve Ahmediye Mahallesi muhtarı ile yapılan dağıtımda mahallelilere dayanışma ağının tanıtıldığı minik bir el ilanı da dağıtıldı. Üsküdar Dayanışma Ağı, bu dağıtımlara Ahmediye Mahallesi’nden başlayarak diğer mahallelere de yaymayı hedefliyor.

Üsküdar Dayanışma Ağı’na siz de katılmak isterseniz formu doldurabilirsiniz. Twitter, Facebook  ve Instagram hesaplarından da kendilerine ulaşabilir, dayanışmanın bir parçası olabilirsiniz.