Yıldız Teknik Üniversitesinde yemek zammı geri çekildi

Yıldız Teknik Üniversitesinde yemek ücretlerine ocak ayında yapılan zam geri çekildi. Rektörlük, öğün ücretinin 2 lira 25 kuruştan 1 lira 90 kuruşa düşürüldüğünü duydurdu

Yıldız Teknik Üniversitesinde (YTÜ) yemek ücretlerine ocak ayının başında yapılan 25 kuruşluk zam geri çekildi, 10 kuruşluk da indirim yapıldı. Rektörlük, öğün ücretinin 2 lira 25 kuruştan 1 lira 90 kuruşa düşürüldüğünü duydurdu.

Üniversitede, yeni yılın ilk genel kurul toplantısında alınan kararla öğrenci yemeği 2 liradan 2,25 liraya, kartsız yemek ücreti de 8 liradan 11 liraya yükseltilmişti.

Zam kararını değerlendiren öğrenciler, “Okulumuzda Rektörlük odasına yapılacak banyo ve abdest ünitesi için 441 bin lira bütçe ayrılırken yemekhaneye yapılan bu zam hayli trajikomik” demişti. Öğrenciler ayrıca yemeklerin niteliksiz ve yetersiz olduğunu, belirli saatlerden sonra yemek kalmadığını da iletmişti.

Rektörlük, öğrencilere gönderdiği maide, yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda öğrenci yemeği ücretinin 1 lira 90 kuruşa düşürüldüğünü duyurdu.