Ana Sayfa Eğitim YTÜ Öğrencileri: Davutpaşa Kampüsündeki Millet Bahçesi projesini kabul etmeyeceğiz

YTÜ Öğrencileri: Davutpaşa Kampüsündeki Millet Bahçesi projesini kabul etmeyeceğiz

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrencileri, Beşiktaş’da bulunan Abbasağa Parkında bir araya geldi.

Davutpaşa Kampüsünde 5 Eylül’de ihalesi yapılacak olan Millet Bahçesi projesine karşı bir arayan gelen üniversite öğrencileri, projenin rant için yapıldığını vurgulayarak, mücadele çağrısında bulundu.

YTÜ öğrencileri, Beşiktaş’da bulunan Abbasağa Parkında bir araya geldi. Öğrenciler, düzenledikleri forumla Davutpaşa Kampüs’ünde yapılmak istenen Millet Bahçesi projesine karşı neler yapılması gerektiğini tartıştı. Foruma, YTÜ öğrencileri ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) Kavaklık alanında ağaçların kesilmesine direnen öğrencilerin yanı sıra farklı üniversitelerden birçok öğrenci katıldı.

‘Kek, çay, oralet projesini’ kabul etmeyeceğiz

Millet Bahçesinin 5 Eylül’de yapılacak ihalesinin iptal edilmesi gerektiğini vurgulayan öğrenciler, siyasi bir iradenin hükmüyle bahçenin yapılmak istendiğini söyledi. Ülke gençliğinin geleceğinin bu kadar zor bir durumda olduğu süreçte yapılmak istenen bu projelerin rant için yapıldığını belirten öğrenciler, Millet Bahçesi ile güvenlik sorununda ortaya çıkacağına da dikkat çekti. Mühendis adayları olarak bu projenin uygun olmadığını dile getiren öğrenciler, bu projenin çay, kek ve oralet projesi olduğunu belirtti.

Öğrenciler yapılacak olan projeyi kabul etmeyeceklerini ve mücadele edeceklerini söyledi.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com